Miejscowość Wicie – Atrakcje turystyczne Wicia i okolic

Wicie – Atrakcje turystyczne Wicia i okolic

by szczypior
1k views

Wicie – atrakcje turystyczne.

Wicie położone jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Położone jest nad jeziorem Kopań, między Darłowem a Jarosławcem. Jest to małe, spokojne miasteczko, które kontrastuje z ruchliwymi miejscowościami turystycznymi. Przez to miejsce nie przebiega żadna główna droga, więc jest tu bardzo cicho. Jednym z najlepszych aspektów tego miejsca jest bliskość plaży i Bałtyku, co daje możliwość ucieczki od zgiełku, który o tej porze roku jest tak powszechny w wielu miastach. Miejscowość oddzielona jest od Bałtyku pasmem wydm i sosnowym lasem.

Atrakcje w Wiciu

Plaże w Wiciu z pewnością zasługują na wizytę, nie tylko ze względu na rozległe i piaszczyste odcinki, ale także ze względu na przepiękne widoki, które oferują osobom, które przyjeżdżają tu na wakacje. Nie zatłoczona, nawet w najbardziej ruchliwym sezonie, plaża Wicie jest obowiązkowym miejscem dla każdego podróżnika, który chce odpocząć i cieszyć się świeżym morskim powietrzem. Na plaży można również znaleźć niskie klify, które są jedną z naturalnych atrakcji Wicia. Choć jest ich niewiele, formacje te stanowią nieodłączną i naturalną część linii brzegowej, która znajduje się poza wybrzeżem. Kolejnym atrakcyjnym miejscem, które chętnie odwiedzają wczasowicze, jest jezioro Kopań. Położone jest na południe od wsi Wicie i na północ od Kopania. Jezioro ma powierzchnię prawie 900 ha, ale jest stosunkowo płytkie. Średnia głębokość jeziora Kopań wynosi 2 metry, osiągając maksymalnie 4 metry. Jezioro oddzielone jest od Bałtyku jedynie wąskim pasem lądu i dlatego jest idealnym miejscem dla żeglarzy i windsurferów. Jezioro jest również fantastycznym miejscem do wędkowania dla wędkarzy, ponieważ Jezioro Kopań to idealne miejsce do połowu sandaczy, okoni, szczupaków i węgorzy. Będąc w Wiciu warto odwiedzić Szlak Wiatraków, 13-kilometrową ścieżkę rowerową biegnącą przez Wicie, Kopań, Cisowo i Darłowo.  Jest oznaczona na zielono, a trasa jest stosunkowo łatwa i przyjemna. Część Szlaku Wiatraków łączy się z Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym R10, a także Szlakiem Zabytków Średniowiecznych. Szlak to doskonała trasa na wycieczki rowerowe, więc miłośnicy aktywności będą mogli z niej skorzystać. Po drodze można zwiedzić budynki z XVII wieku oraz wysoki na 6 metrów głaz. Miejsca te oferują wiele do zobaczenia dla osób lubiących zarówno historię, jak i przyrodę.

Atrakcje turystyczne w okolicy Wicia

Latarnia morska w Jarosławcu

Jarosławiec oferuje wiele atrakcyjnych lokalizacji; jednym z nich jest latarnia morska .Nie będę kłamać, wspinaczka na szczyt tej góry to nie piknik, ale kiedy już wejdziesz na szczyt, widoki są absolutnie tego warte.

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Darłowo znajduje się 15 kilometrów od miejscowości Wicie. W tym regionie jest wiele urokliwych miejsc do zwiedzania, w tym Zamek Książąt Pomorskich, który ma fascynującą historię, która z pewnością ucieszy miłośników historii.

Jezioro Kopań

Jeśli chcesz odpocząć od morskich fal i morskiej wody, nie ma lepszego miejsca niż jezioro Kopań. To tylko kilka minut jazdy od Wici, a to zapewni Twojej rodzinie dodatkową rozrywkę.

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Muzeum prezentuje różne aspekty pracy z bursztynem. Poznamy jego historię, sposób pozyskiwania, a także zastosowania w biżuterii i innych wyrobach dekoracyjnych.

Zdjęcia Wicie

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również