Pomorze Zachodnie Uroczysko Mosty – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Uroczysko Mosty – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

by szczypior
189 views
Uroczysko Mosty

Uroczysko Mosty: Tajemnice Puszczy Bukowej

Tajemnicze mosty Puszczy Bukowej

Opuszczone i pozostawione same sobie, mosty w Uroczysku Mosty stoją niewzruszenie w samym sercu Puszczy Bukowej, niedaleko Szczecina. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że ich lokalizacja „nie ma sensu”. Jednak bliższa analiza struktury tych konstrukcji pozwala przypuszczać, że miały one swoją, niezaprzeczalnie ważną, rolę.

Podejrzenia co do celu konstrukcji

Dziury wywiercone w betonie mostów sugerują, że były one częścią poligonu treningowego dla niemieckich saperów. Zdaje się, że podczas II Wojny Światowej, saperzy szkolili się tu w sztuce podkładania ładunków wybuchowych. Widoczne są ślady przygotowań do montowania bomb, które prawdopodobnie były częścią intensywnych ćwiczeń.

Wskazówki historii

Znaleziska archeologiczne na terenie uroczyska sugerują, że mostów było tu niegdyś znacznie więcej. Na skutek eksplozji, które miały miejsce podczas szkoleń saperów, teren jest porozrzucany betonowymi blokami. Te tajemnicze pozostałości stanowią niezwykłe świadectwo historyczne.

Łączenie historii z przyrodą

Uroczysko Mosty to miejsce, gdzie historia spotyka się z pięknem przyrody. Miejsce to oferuje wiele atrakcji dla miłośników historii, jak i amatorów dzikiej przyrody. Wizyta w tym miejscu to doskonały sposób na połączenie fascynującej lekcji historii z relaksującym spacerem po lesie.

Dojazd do Uroczyska Mosty

Dojazd do Uroczyska Mosty nie powinien stanowić większego problemu. Z Szczecina, dzielnicy Podjuchy, należy podążać ulicą Smoczą. Po przekroczeniu wiaduktu autostradowego, skręcamy w pierwszą napotkaną drogę po prawej stronie. Po minięciu wojskowej strzelnicy, ponownie skręcamy w prawo i kontynuujemy podróż. Po dojechaniu do parkingu, od uroczyska dzieli nas już tylko 200-metrowy odcinek.

Uroczysko Mosty to nie tylko niezwykłe zabytki historyczne, ale także doskonałe miejsce na spędzenie czasu na łonie natury. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, czy też szukasz miejsca na spokojny spacer w otoczeniu dzikiej przyrody, Uroczysko Mosty jest miejscem, które na pewno Cię zainteresuje.

Uroczysko Mosty
Uroczysko Mosty
Uroczysko Mosty
Uroczysko Mosty

Spodobał się Tobie ten tekst? Będzie nam miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i będziesz z nami na blogu, Facebooku i Instagramie!

 

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce