Miejscowość Trzebież – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Trzebież – atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

by szczypior
201 views
Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży

Trzebież – Perła turystyki nad Zalewem Szczecińskim

Trzebież to malownicza miejscowość położona na zachodzie Polski, pomiędzy Policami a Nowym Warpem. Jest to miejsce, które łączy w sobie atrakcyjność turystyczną z doskonale przygotowaną infrastrukturą.

Szachulcowe domy – relikty przeszłości

Trzebież jest znana ze swojej unikalnej architektury. Szachulcowe domy, charakterystyczne dla regionu, są prawdziwym rarytasem dla miłośników starych budowli. Te drewniane konstrukcje, pokryte czerwoną gliną, tworzą niepowtarzalny krajobraz tej niewielkiej miejscowości.

Atrakcje turystyczne Trzebieża

Bogactwo atrakcji turystycznych sprawia, że Trzebież przyciąga turystów przez cały rok. Piaszczysta plaża to idealne miejsce na letni odpoczynek, a przepiękna marina zachęca do spacerów o każdej porze roku. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu czeka tu również ogromna wieża widokowa, z której roztacza się wspaniała panorama Zalewu Szczecińskiego.

Infrastruktura dostosowana do potrzeb turystów

Trzebież szczyci się doskonale przygotowaną infrastrukturą dla turystów. Oferuje m.in. boiska do siatkówki, zaplecze gastronomiczne, plac zabaw oraz skatepark. Wszystko to sprawia, że każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie tu coś dla siebie.

Zabytkowy budynek Centralnego Ośrodka Żeglarstwa

W dzielnicy rybackiej znajduje się zabytkowy budynek Centralnego Ośrodka Żeglarstwa. Na przestrzeni lat wykształcił on wielu żeglarzy i stał się niemalże instytucją kultową. Wykładał tu m.in. kapitan Konstanty Matyjewicz-Maciejewicz.

Unikalna wyspa refulacyjna

W Trzebieżu można również zobaczyć unikalny przykład wyspy refulacyjnej. Począwszy od XIX w. pogłębiano dno w pobliżu portu, a wydobyty stamtąd muł i piach usypywano obok, czego skutkiem było powstanie wyspy sięgającej wysokości 1,5 m n.p.m.

Podsumowując, Trzebież to miejsce, które powinno znaleźć się na liście każdego miłośnika turystyki. Przepiękne krajobrazy, bogactwo atrakcji oraz doskonale przygotowana infrastruktura sprawiają, że jest to miejsce, które zasługuje na szerokie uznanie.

Wieża widokowa w Trzebieży
Wieża widokowa w Trzebieży
Zalew Szczeciński w Trzebieży
Zalew Szczeciński w Trzebieży
Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży
Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży

Spodobał się Tobie ten tekst? Będzie nam miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i będziesz z nami na blogu, Facebooku i Instagramie!

 

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również