Kaszuby Torpedownia w Babich Dołach

Torpedownia w Babich Dołach

by szczypior
476 views
Torpedownia w Babich Dołach

Torpedownia w Gdyni Babie Doły – Fascynujące Ruiny z Czasów II Wojny Światowej

Historia, która kryje się za ruinami torpedowni w Gdyni Babie Doły, jest równie fascynująca jak jej malownicze ruiny. Przeniesienie się do czasów II wojny światowej, podczas spaceru wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, to doświadczenie, które warto przeżyć.

Budowa Torpedowni w Gdyni

Podczas II wojny światowej, niemiecka baza badawcza w Eckernförde, zajmująca się produkcją i próbami torped, znalazła się w zasięgu brytyjskich bombowców. Szukano nowego, bezpiecznego miejsca, a spokojne wody Zatoki Gdańskiej wydały się idealne. Tak rozpoczęła się historia gdyńskich torpedowni.

Torpedownia w Gdyni Babie Doły – Relikt Przeszłości

Torpedownia w Gdyni Babie Doły zbudowana na zatopionych kesonach, około 300 metrów od brzegu, rozpoczęła działalność w 1942 roku. Budowla funkcjonowała prawdopodobnie do kwietnia 1945 roku, kiedy to Niemcy ewakuowali się z bazy. Z upływem czasu, opuszczona torpedownia popadała w ruinę.

Spacer z Widokiem na Ruiny Torpedowni

Torpedownia i jej malownicze pomosty są dzisiaj atrakcją turystyczną. Spacer wzdłuż klifów i plaży w Babie Doły jest jak podróż w czasie. Ponadto, na plaży w Gdyni Babie Doły, znajdują się drewniane rzeźby nieznanego artysty, które dodają miejscu unikalnego charakteru.

Jak Dojechać do Torpedowni w Gdyni Babie Doły?

Dojazd do ruin torpedowni jest prosty. Trzeba skierować się na Torpedownię Babie Doły lub plażę Babie Doły. Parking znajduje się przy Gdyńskiej Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej. Niedaleko plaży znajduje się pętla autobusowa Babie Doły Plaża, na którą dojeżdżają autobusy 209 i 309.

Od teraz, dzięki temu artykułowi, wiedza o torpedowni w Gdyni Babie Doły jest dostępna dla wszystkich. To miejsce, które jest świadectwem historii, ale także zachwyca pięknem i tajemniczością, jest warte odwiedzenia.

Torpedownia w Babich Dołach
Torpedownia w Babich Dołach
Torpedownia w Babich Dołach
Torpedownia w Babich Dołach

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również