Pomorskie Szlaki turystyczne w Łebie

Szlaki turystyczne w Łebie

by szczypior
602 views

Szlaki turystyczne w Łebie – atrakcje turystyczne

Szlak zielony Łeba – Góra Łącka (18 km)

Trasa zaczyna się w Łebie i prowadzi przez Rąbkę w kierunku Słowińskiego Parku Narodowego, następnie przez Wyrzutnię Rakiet do Góry Łąckiej, czyli najwyższej wydmy (ok. 42 m n.p.m.). Szlak wiedzie przez Mierzeję Łebską, co pozwala podziwiać z jednej strony jezioro Łebsko, z drugiej – morze, a pośrodku – najsłynniejszą wydmę parku.

Szlak czerwony Łeba – Rowy (36,5 km)

Trasa zaczyna się w Łebie i początkowo pokrywa się ze szlakiem zielonym aż do Góry Łąckiej. Dalej biegnie przez plażę do latarni morskiej w Czołpinie, a następnie, po przejechaniu ok. 4 km, w okolicy jeziora Dołgie Duże z pomostu widokowego należy kierować się do północnego brzegu jeziora Gardno do miejscowości Rowy. Trasa przebiega niemalże przez cały Słowiński Park Narodowy, prezentuje jego bogactwa wraz z przepięknym krajobrazem Mierzei Gardnieńsko-Łebskiej.

Szlak żółty Łeba – Gardna Wielka (39 km)

Trasa zaczyna się w Łebie i prowadzi przez miejscowości takie jak: Żarnowska, Gać, Kluki, Smołdzino aż do Gardny Wielkiej, w której to można się zatrzymać i zwiedzić zabytkowe budowle nawiązujące do kultury ludowej. Po drodze, w miejscowości Smołdzino, odbija niebieski szlak Dolina Łupawy, który prowadzi do wieży widokowej Rowokół. Trasa jest stosunkowo ciężka, wręcz wyczynowa, lecz warta każdego kilometra wrażeń, które z sobą niesie.

Szlak rowerowy wokół jeziora Sarbsko (31 km)

Trasa zaczyna się w Łebie i biegnie od końca ul. Nadmorskiej, lasem wzdłuż granic jeziora Sarbsko, przez rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska. Rezerwat mieści się na pograniczu pobrzeży Słowińskiego i Kaszubskiego pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Sarbsko. Znajdują się tu także ruchome wydmy, których najwyższy szczyt wynosi 21,8 m n.p.m. Zielony szlak prowadzi do latarni morskiej, skąd należy się kierować na szlak południowy, biegnący wzdłuż dolnej linii brzegu jeziora Sarbsko i prowadzący do Łeby.. Trasa ta jest bardzo ciekawa z powodu piękna natury rezerwatu oraz atmosfery sprzyjającej chwili wytchnienia.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w okolicy Łeby ?

 

Zdjęcia Szlaki turystyczne w Łebie

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce