Kaszuby Stężyca

Stężyca

by szczypior
246 views
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy

Stężyca – Centrum Wodniackie w Sercu Kaszub

Stężyca – Wyjątkowe Miejsce na Mapie Polski

Stężyca, znana także jako Stăżëca, jest dużą wsią gminną, której wyjątkowość wynika z pozycji geograficznej. Leży niemal na samym początku szlaku kajakowego Jezior Raduńskich, stanowiąc popularne centrum wodniackie.

Atrakcje Turystyczne w Stężycy

Stężyca może poszczycić się nie tylko wodnymi atrakcjami, ale i bogactwem kulturowym. Dwie zabytkowe świątynie są dowodem na długą historię miejscowości. Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, wzniesiony w XVIII wieku, szczyci się oryginalnym barokowym wyposażeniem. Drugim zabytkiem sakralnym jest neogotycki XIX-wieczny kościół ewangelicki.

Nowoczesne Atrakcje w Stężycy

Jednak Stężyca nie jest tylko miejscem historycznym. Nowoczesne atrakcje, takie jak Nadraduńskie Centrum Turystyczno-Rekreacyjne z amfiteatrem, placem zabaw i parkiem, przyciągają tu turystów. Nowoczesna marina wraz z promenadą to świetne miejsce na wypoczynek nad wodą.

Aktywny Wypoczynek w Stężycy

W sezonie letnim Stężyca oferuje możliwość wynajmu sprzętu wodnego oraz punkt informacji turystycznej. Dodatkowo, w obu obiektach odbywają się imprezy regionalne i sportowe, co czyni tę miejscowość idealnym miejscem na aktywny wypoczynek.

Trasa Rowerowa “Kaszebsko Stegna”

Stężyca z Szymbarkiem łączy malownicza trasa rowerowa „Kaszebsko Stegna” (oznakowana na czerwono). Ta trasa to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników rowerowych wypraw.

Stężyca, dzięki swojej pozycji geograficznej, atrakcjom historycznym i nowoczesnym, jest miejscem, które zasługuje na poznanie. Jej malownicze trasy, zabytki i centra rekreacyjne przyciągają turystów z całego kraju, tworząc niezapomniane wrażenia.

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy

 

Spodobał się Tobie ten tekst? Będzie nam miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i będziesz z nami na blogu, Facebooku i Instagramie!

 

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

ZObacz również