Kaszuby Rumia i jej okolice – co warto zobaczyć

Rumia i jej okolice – co warto zobaczyć

by szczypior
313 views
Kośćiół św. Jana z Kęt w Rumi

Rumia i jej okolice – kierunek na turystycznej mapie Polski

Słysząc o Trójmieście, większość myśli o Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jednak tuż za rogiem, w cieniu tych znanych miast, kryje się perła o nazwie Rumia. Choć może nie tak znana, jest miejscem z niesamowitym potencjałem turystycznym. Czym może pochwalić się Rumia? Jakie skarby skrywa ta mała część Pomorza?

Kaktusiarnia w Rumi: zielony raj w sercu miasta

Rumia ma jedną z największych w Polsce kolekcji kaktusów i sukulentów, dostępnych dla wszystkich zupełnie za darmo. Oprócz fascynującej gamy roślin, można tam również podziwiać kolorowy drób rasowy. Jest to idealne miejsce dla miłośników natury i wszystkich, którzy chcą chwilę wytchnienia w zieleni.

Zabytki Rumi: ślady przeszłości

Choć Rumia nie może się pochwalić tak bogatą historią jak Gdańsk, ma kilka zabytków, które warto zobaczyć. Ruiny Kościoła św. Krzyża to miejsce o niezwykłym charakterze, będące świadectwem tragicznych wydarzeń II Wojny Światowej. A Dwór z przełomu XVIII/XIX wieku to teraz dom kultury, świadczący o bogatej przeszłości regionu.

Lemur Park: rodzinnie i aktywnie

Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ale również starszych osób. Od figur prehistorycznych zwierząt, przez mini-zoo, replikę kaszubskiej chaty, po escape-room – każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to kompleks, który pozwala aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Okolice Rumi: odkrywanie Pomorza

Nieopodal Rumi, w odległości kilku kilometrów, znajdują się inne miejscowości oferujące liczne atrakcje turystyczne. Od supernowoczesnego aquaparku w Redzie, przez zabytki Wejherowa, aż po farmę strusi w Kniewie. Każdy, kto odwiedza Rumie, powinien również rozważyć odkrywanie uroków pobliskich miejscowości.

 Rumia a Morze Bałtyckie: perły Pomorza

Nie można zapomnieć o tym, że Rumia leży w bliskości Morza Bałtyckiego. Gdynia, z jej specyficzną międzywojenną zabudową, portem i oceanarium, jest tylko 12 km od Rumi. Sopot z najsłynniejszym w Polsce molo czy pięknym Gdańskiem – wszystko to w zasięgu ręki.

Rumia i jej okolice to prawdziwa perełka na turystycznej mapie Polski. Choć może nie tak znana jak Trójmiasto, warto ją odkryć i docenić jej uroki. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem historii, natury czy aktywnego wypoczynku – Rumia Cię nie zawiedzie.

Kośćiół św. Jana z Kęt w Rumi
Kośćiół św. Jana z Kęt w Rumi

Cześć ! Z niecierpliwością czekam na obejrzenie zdjęć i filmów, które wykonacie podczas swojej podróży. Pamiętajcie, aby oznaczać mnie na Waszych postach w mediach społecznościowych, dzięki temu będę mógł podzielić się Waszymi doświadczeniami. Czekam na Wasze relacje:

Facebook:   @niesamowitepomorze

Instagram:  @niesamowitepomorzepl


O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również