Rogowo

by szczypior
666 views
Plaża w Rogowie

Rogowo to urocza miejscowość letniskowa znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Jej niepowtarzalny urok tkwi w położeniu – znajduje się nad Morzem Bałtyckim i jednocześnie nad jeziorem Resko Przymorskie, co daje wiele możliwości rekreacyjnych dla turystów.

Ponadto, jej wyjątkowa lokalizacja sprawia, że jest idealnym miejscem do odpoczynku, zarówno dla osób pragnących korzystać z morskich kąpieli i plażowania, jak i dla tych, którzy cenią sobie spokój, ciszę oraz uroki jeziora. Na jeziorze Resko Przymorskie można uprawiać różnego rodzaju sporty wodne, takie jak żeglarstwo czy kajakarstwo, a także wędkować.

Co więcej, bliskość natury czyni Rogowo miejscem atrakcyjnym dla miłośników spacerów, wycieczek rowerowych czy biegania. Liczne szlaki i trasy rowerowe przyciągają cyklistów chcących aktywnie spędzać czas, podziwiając piękne krajobrazy.

Rogowo jest również miejscem z bogatą historią. W miejscowości znajduje się Fort Rogowo – zabytek militarnej architektury z okresu II wojny światowej. Jest to jedna z atrakcji, które przyciągają turystów zainteresowanych historią.

Podczas sezonu letniego, Rogowo tętni życiem. Turystów przyciąga nie tylko piękno natury i spokój, ale także lokalne atrakcje, takie jak imprezy kulturalne czy festyny.

Jednak mimo, iż w sezonie letnim Rogowo staje się miejscem obleganym przez turystów, udało się zachować tu unikalną, spokojną atmosferę. Dzięki temu każdy, kto tu przyjeżdża, może naprawdę odpocząć i naładować baterie, ciesząc się pięknem polskiego morza.

 1. Fort Rogowo – Przed II wojną światową służył jako jednostka wojskowa dla sił III Rzeszy, a później wojsk polskich. W chwili obecnej jest jednym z najważniejszych punktów zwiedzania w Rogowie.
 2. Plaża w Rogowie – Miejsce idealne dla tych, którzy poszukują spokoju i ciszy. Plaże są stosunkowo puste i nie są przepełnione turystami.
 3. Szlak rowerowy – Prowadzący wzdłuż drogi, który pozwala na wyprawy do Kołobrzegu, Mrzeżyna lub Dźwirzyna.
 4. Kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła (Mrzeżyno, ~3 km od Rogowa) – Świątynia wzniesiona w latach 1900 -1912 w stylu neoromańskim.
 5. Port morski (Mrzeżyno, ~3 km od Rogowa) – Stanowi bazę rybołówstwa morskiego oraz przystań dla jachtów.
 6. Gminne Centrum Sportu i Rekreacji (Dźwirzyno, ~5 km od Rogowa) – Idealne miejsce do aktywnego wypoczynku.
 7. Ścieżka Zdrowia (Dźwirzyno, ~5 km od Rogowa) – Dedykowana dla miłośników biegania.
 8. Zabytkowa chałupa rybacka (Mrzeżyno, ~3 km od Rogowa) – Przykład dawnego budownictwa jakie występowało na tych terenach.
 9. Pomnik zaślubin Polski z morzem (Mrzeżyno, ~3 km od Rogowa) – Postawiono go w roku 1970 – w 25 rocznicę wyzwolenia Ziem Północnych i Zachodnich.
 10. Mrzeżyńskie Centrum Sportu. Hala widowiskowo – sportowa (Mrzeżyno, ~3 km od Rogowa) – Świetna alternatywa na spędzenie czasu, kiedy na dworze jest kiepska pogoda.

Co warto zobaczyć w okolicy Rogowa ?

W okolicy Rogowa znajduje się wiele ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć:

 1. Mrzeżyno – niewielka, ale atrakcyjna miejscowość turystyczna z ładną plażą, portem rybackim i wiele restauracji serwujących świeże ryby. Mrzeżyno jest również znanym ośrodkiem żeglarstwa morskiego.
 2. Resko – miasto położone nad jeziorem Resko, gdzie można odwiedzić kościół gotycki z XV wieku czy też ruiny zamku z XIII wieku.
 3. Kołobrzeg – duże miasto i popularny kurort nadmorski z szeroką ofertą atrakcji turystycznych, takich jak latarnia morska, katedra, port oraz Molo. Co roku odbywają się tam liczne imprezy kulturalne, a do tego miasto jest znane z zabytków i uzdrowisk.
 4. Dźwirzyno – mała wioska rybacka znana z pięknych, piaszczystych plaż i dużej mariny. To doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych.
 5. Trzebiatów – urokliwe miasto z zabytkowym rynkiem, kościołem św. Marii Magdaleny i kościołem św. Mikołaja, a także renesansowym ratuszem.
 6. Park Dinozaurów “Dinozaurylandia” w Nowielicach – to fantastyczna atrakcja dla dzieci i dorosłych. Można tam zobaczyć rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt w naturalnej skali, a także skorzystać z licznych atrakcji dla najmłodszych.
 7. Nadleśnictwo Trzebiatów – idealne miejsce na wycieczki piesze czy rowerowe, oferuje wiele szlaków prowadzących przez urokliwe tereny leśne.
 8. Ujście Regi – rezerwat przyrody położony na terenach Natura 2000, gdzie można podziwiać niezwykłą roślinność i zwierzęta, a także przepiękne widoki na Morze Bałtyckie.
 9. Pustynia Błędowska – jest to jedno z największych obszarów piaszczystych w Europie, gdzie można podziwiać niezwykłe krajobrazy przypominające pustynię.
Plaża w Rogowie
Plaża w Rogowie

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce