Pomorze Zachodnie Ratusz w Nowym Warpnie

Ratusz w Nowym Warpnie

by szczypior
147 views
Ratusz w Nowym Warpnie

Ratusz w Nowym Warpnie: Skarb o Konstrukcji Ryglowej

Ratusz w Nowym Warpnie jest jednym z najważniejszych zabytków, które skrywa polska architektura. Ten zachwycający budynek to perła konstrukcji ryglowej, której historia sięga aż 1697 roku.

Wspaniały zabytek, idealnie zachowany

Jako jeden z najdoskonalej zachowanych budynków ryglowych, Ratusz w Nowym Warpnie to klejnot, który przetrwał próbę czasu. Wybudowany po pożarze, który zniszczył jego poprzednika, budynek nadal jest w użyciu i spełnia swoją pierwotną funkcję.

Unikalna konstrukcja ratusza

Ratusz charakteryzuje się niezwykłą konstrukcją, w której kluczową rolę pełni drewniany szkielet wypełniony cegłą. Konstrukcja ta nie tylko przetrwała setki lat, ale również przeszła minimalne zabiegi konserwatorskie, takie jak wymiana tynków na elewacji w 1885 roku, czy wzmocnienie ścian wieży.

Zabytki wokół ratusza

Ratusz znajduje się na rozległym placu, gdzie można zobaczyć zabytkową pompę miejską. Na placu można także podziwiać posąg Hansa Hartiga, malarza, który zakochał się w atmosferze Nowego Warpna i w jego urokliwej atmosferze znalazł natchnienie do swoich obrazów.

Inne atrakcje Nowego Warpna

Podczas wizyty w Nowym Warpnie warto zwrócić uwagę na Aleję Żeglarzy prowadzącą do mariny, gdzie cumują jachty i żaglówki. Dalej, przespacerować się do punktu widokowego na końcu cypla, skąd roztacza się widok na plażę i promenadę.

Kościół w Nowym Warpnie

Warto również zwrócić uwagę na kościół, który stoi w tym miejscu od XIII wieku. Świątynia przetrwała liczne pożary i zawsze była odbudowywana, dodając czasem kolejne modyfikacje.

Ratusz w Nowym Warpnie to prawdziwy skarb dla miłośników historii i architektury. To miejsce, gdzie możemy podziwiać unikalną konstrukcję ryglową, a także zobaczyć wiele innych atrakcji tego urokliwego miasteczka.

Ratusz w Nowym Warpnie
Ratusz w Nowym Warpnie
Ratusz w Nowym Warpnie
Ratusz w Nowym Warpnie

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce