Miejscowość Pleśna

Pleśna

by szczypior
1k views

Pleśna – atrakcje turystyczne.

Pleśna to spokojne, piękne miejsce, które znajduje się na zachodnim wybrzeżu Polski w pobliżu Sarbinowa i udało się uniknąć bycia główną atrakcją turystyczną jak inne miejsca w okolicy. Ten brak popularności pomógł tylko zachować jej piękno. Cechą charakterystyczną tej lokalizacji jest cisza i spokój, dające możliwość pełnego relaksu w spokojnym otoczeniu. Idealne miejsce dla osób szukających niezatłoczonego miejsca na plaży. Największą atrakcją, poza słoneczną, ciepłą pogodą, jest rozległa, piękna i piaszczysta plaża. Ta część miejscowości jest postrzegana jako najbardziej atrakcyjna zarówno przez turystów, tubylców, jak i podróżników.  Plaża to świetna ucieczka od zgiełku współczesnego świata, będąc całkowicie wolna od turystów szukających spokojnego wypoczynku. Porośnięte lasem nadmorskie wydmy nadają jej niepowtarzalnego uroku i zapewniają schronienie dla szukających spokoju. Pleśna to miejsce, które uosabia poczucie ciszy i spokoju, jakiego być może nigdy wcześniej nie doświadczyłeś. 

Co warto zobaczyć w okolicy Pleśnej

Sarbinowo – atrakcje turystyczne

  • Plaża w Sarbinowie
  • Promenada nadmorska w Sarbinowie
  • Kościół Wniebowzięcia NMP w Sarbinowie

Mielno – co warto zobaczyć 

Gąski – co warto zobaczyć

Gąski to niewielka miejscowość turystyczna, położona na wschodnim wybrzeżu Polski w pobliżu Mielna i Kołobrzegu. To miłe miejsce dla osób szukających niezatłoczonych plaż i spacerów nad morzem. W Gąskach warto odwiedzić latarnie morskie i piękną piaszczystą plażę.

Chłopy – co warto zobaczyć

Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe.

Ustronie Morskie – co warto zobaczyć

Ustroniu Morskim warto zobaczyć zabytkowe kościoły, stare dęby, Skansen Chleba oraz piękną plażę.

Unieście – co warto zobaczyć

Unieściu zobaczysz takie miejsca jak Port rybacki i dawna baza lotnictwa Kriegsmarine.

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty