Morze Bałtyckie Plaża w Łukęcinie

Plaża w Łukęcinie

by szczypior
912 views

Plaża w Łukęcinie

Oczywistą atrakcją w Łukęcinie jest piaszczysta plaża z malowniczym klifowym brzegiem. Ale co jeszcze sprawia, że to miejsce jest tak wyjątkowe? Dlaczego turyści z całej Polski i nie tylko, decydują się spędzić tu swój urlop?

Plaża Łukęcin – informacje

Klifowy brzeg morski jest naturalną północną granicą miejscowości Łukęcin. Plaża w Łukęcinie jest dostępna z kilku zejść m.in. od ulic Piwnej, Spacerowej, Morskiej, Słonecznej i Leśnej. Chcąc dotrzeć na plażę, trzeba przejść kilkaset metrów leśną ścieżką. To sprawia, że już sama droga na plażę jest przygodą i zapowiada niezapomniane chwile.

Kąpielisko w Łukęcinie

Atrakcje w Łukęcinie

Kąpielisko Łukęcin ma 200m linii brzegowej. Strzeżone plaże w Łukęcinie zlokalizowane są przy zejściu od ulicy Spacerowej i Bajkowej. Ratownicy pilnują tu bezpieczeństwa w okresie od 15 czerwca do 30 sierpnia w godzinach 10-17. Władze gminy Dziwnów wiedzą, że jeżeli plaża ma być jedną z największych atrakcji w Łukęcinie, to musi być przede wszystkim bezpieczna. Stąd dwa kąpieliska w Łukęcinie.

Co robić na plaży w Łukęcinie

Wbrew pozorom na tej plaży nie można się nudzi, no chyba że ktoś ma takie życzenie. Aktywności na plaży w Łukęcinie są różnorodne. Po pierwsze plaża jest szeroka i nie zatłoczona, więc jest na niej miejsce na wszelkie gry plażowe: siatkówka plażowa, ringo, odbijanie piłki paletkami, plażowa piłka nożna itd. Dzieciaki mogą wykorzystać biały, drobny piasek do tworzenia zamków z piasku i innych budowli. Po drugie atrakcje na plaży w Łukęcinie to również te komercyjne propozycje: bar plażowy, wypożyczalnia leżaków i oraz imprezy wieczorne.

Plaża w Łukęcinie poza sezonem letnim

Do Łukęcina warto wybrać się nie tylko latem. Przez cały rok plaża w Łukęcinie jest świetnym miejscem na spacer brzegiem morza. Podążanie wzdłuż linii wody o zachodzie słońca jest szczególnie romantyczne ze względu na malowniczy klif. Takie spacery mają właściwości zdrowotne, gdyż występuje tu powietrze nasycone jodem.

Opinie o plaży w Łukęcinie są jednoznaczne. Plażę w Łukęcinie można polecić przede wszystkim osobom szukającym spokoju i przestrzeni. Nie będziecie musieli przeciskać się przez tłumy plażowiczów, bo nie ma tutaj tzw. „parawaningu”, w przeciwieństwie do Dziwnówka czy w Pobierowa. Chętnie wybierają ją rodziny z dziećmi. Tutaj można cieszyć się spokojem i przestrzenią. Napiszcie w komentarzach jakie są Wasze opinie o plaży Łukęcin.

Łukęcin – co warto zobaczyć

  • Plaża w Łukęcinie
  • Platforma widokowa w Łukęcinie
  • Rezerwat przyrody Klif w Łukęcinie

Łukęcin  – ciekawe miejsca w okolicy, co warto zobaczyć

Pobierowo – atrakcje turystyczne

  • Plaża w Pobierowie
  • Oceanarium Pobierowo
  • Dom Letniskowy Ewy Braun
  • Letniskowy Szlak Pobierowa
  • Domek do góry nogami
  • Zegar kwiatowy w Pobierowie

Zdjęcia Łukęcin

Plaża w Łukęcinie
Plaża w Łukęcinie
Plaża w Łukęcinie

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

ZObacz również