Strona główna » Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem

Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem

by szczypior
1k views

Plaże nad Bałtykiem: gdzie warto pojechać?

Polska to kraj z wieloma fantastycznymi miejscami do odwiedzenia, w tym plażami nad morzem, które niektórzy mogą pominąć. Plaże te należą do najczęściej odwiedzanych przez miłośników naturalnego piasku. Mają też coś dla miłośników malowniczych widoków, co trudno znaleźć w innym miejscu.

Piękne klifowe wybrzeże, piaszczyste plaże, czysta woda i szereg atrakcji w okolicy sprawiają, że nie musisz jeździć w najdalsze zakątki świata, aby znaleźć wymarzone miejsce na relaks.

Jakie są najlepsze plaże w Polsce?

Zbliża się lato i czas wakacyjnych wyjazdów nad Bałtyk. Planując wypoczynek nad morzem, warto zwrócić uwagę, czy kąpielisko spełnia najwyższe standardy.

Oto najpiękniejsze polskie plaże na Bałtykiem.

Plaża w Chałupach

Chałupy to jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce, położona nad Zatoką Pucką. Chociaż jest to popularny kierunek turystyczny, większość ruchu turystycznego koncentruje się wokół sportów wodnych i kempingów. Warto wspomnieć, że w Chałupach znajdują się tak naprawdę dwie z najpiękniejszych plaż w Polsce – miasto ma dostęp do wody z dwóch stron – z północy do Bałtyku i z południa do zatoki. O tej miejscowości śpiewał Zbigniew Wodecki w piosence „Chałupy welcome to”.

Plaża w Trzęsaczu

Plaża jest mniej popularna niż inne na Pomorzu, ale warto ją odwiedzić, zwłaszcza jeśli szukasz spokojniejszego miejsca do spędzenia czasu. Plaża w Trzęsaczu ma około 2 km długości i kilkanaście metrów szerokości, a piasek jest nieskazitelnie czysty. Na plaży dostępne są leżaki dla gości. Plaża znajduje się blisko centrum miasta i można do niej dotrzeć lasem lub wydmami. Obie opcje są bardzo malownicze widoki. Tuż za plażą znajduje się wysoki klif, na którym znajdują się ruiny kościoła.

Plaża w Helu

Hel od lat jest niekwestionowanym liderem w polskich rankingach regionów wypoczynkowych. Dzieje się tak dlatego, że zapewnia nie tylko malowniczy krajobraz, ale także dwie fantastyczne plaże, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Plaże wychodzące na otwarte morze są piaszczyste, dość rozległe i mniej zatłoczone niż plaże w najbardziej zatłoczonych nadmorskich miejscowościach. Ta plaża w zatoce znajduje się w centrum miasta i oferuje doskonałe zaplecze turystyczne.

Plaża w Dąbkach

Plażę Dąbki co roku odwiedza wielu turystów. Jest szeroka, piaszczysta i czysta, w sezonie strzeżona przez ratowników. Wzdłuż plaży ciągnie się leśna promenada – idealne miejsce na spacer. Leśna promenada ciągnie się wzdłuż wybrzeża przez 6 km, oferując malowniczą ścieżkę przez malownicze lasy i widoki na wybrzeże. W Dąbkach na plaży cumują łodzie rybackie, a od miejscowych można kupić świeżo złowione ryby. Latem bardzo łatwo jest znaleźć wiele zajęć, które zadowolą dzieci w każdym wieku.

Plaża w Krynicy Morskiej

Plaża w Krynicy Morskiej jest jedną z najczystszych w Polsce i znajduje się na Mierzei Wiślanej. Krynica Morska może pochwalić się bardzo długą plażą, która rozciąga się na około 25 kilometrów i ma łącznie 50 metrów szerokości. Turyści poszukujący dzikich, dziewiczych plaż bez trudu znajdą je w Krynicy Morskiej i okolicach, które znajdują się w niewielkiej odległości od centrum miasta.

Plaża w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to nadmorskie miasto w Polsce, położone w regionie o najłagodniejszym klimacie. Woda Bałtyku jest tu wyjątkowo ciepła. Cenione są pod względem zagospodarowania, czystości i specyficznego mikroklimatu, co sprawia, że jest to jedyne w swoim rodzaju uzdrowisko z jednymi z najpiękniejszych plaż w Polsce. Rodziny z dziećmi często chętnie odwiedzają plaże, aby odpocząć i cieszyć się ciepłymi letnimi wodami. Plaże są znane z atrakcji, takich jak zjeżdżalnie lub konstrukcje do skakania, które sprawiają, że dzień na plaży jest idealny.

Plaża w Sarbinowie

Sarbinowo to niewielka miejscowość, położona zaledwie kilka kilometrów od Mielna. Jest tu szeroka plaża ze złotym piaskiem i wieloma atrakcjami. Wzdłuż brzegu ciągnie się nadmorska promenada, z której można podziwiać zapierające dech w piersiach zachody słońca. Tutejsze kąpielisko, strzeżone w miesiącach letnich, oferuje wiele atrakcji i udogodnień dla plażowiczów.

Plaża w Rewalu

Piękna, zadbana piaszczysta plaża w Rewalu to chyba największa atrakcja miasta. Zawsze jest ładnie i czysto z niekończącymi się widokami na morze, klify i wydmy w głębi lądu. W Rewalu znajduje się piaszczysta plaża o długości 3,5 km i szerokości 50 metrów. Niewielka część tej 300-metrowej plaży jest strzeżona jako idealne miejsce do kąpieli.  Są tu doskonałe warunki dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy chcą uprawiać sporty wodne, grać w siatkówkę plażową na piasku czy wzbić się w przestworza na lotni.

Plaża w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra to wieś letniskowa położona w województwie pomorskim nad Morzem Bałtyckim niedaleko Władysławowa na Kaszubach. Piaszczysta plaża rozciąga się na dużym obszarze i ma do 200 metrów szerokości. Jedną z najbardziej unikalnych cech wyróżniających Jastrzębia Górę na tle innych miejscowości w Polsce jest położona nad Bałtykiem plaża, na którą można się dostać schodząc z malowniczego klifu.

Plaża w Świnoujściu

Świnoujście, liczące około 40 tysięcy mieszkańców, położone jest na 44 wyspach, z których tylko trzy są zamieszkane. Tym, co przyciąga ludzi do tego portowego miasta, jest najszersza plaża w Polsce, ciągnąca się na długości 10 kilometrów. Ta część polskiego wybrzeża została uznana za plażę Błękitną Flagą – wyróżnienie przyznawane plażom spełniającym najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę to wyróżnienie, nic dziwnego, że obszar ten jest popularny wśród turystów.

Related Articles

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

ZObacz również