Atrakcje Turystyczne
Muzeum w Pucku – atrakcje turystyczne.
Muzeum Ziemi Puckiej to miejsce, w którym zgromadzone eksponaty przywołują historię miasta, opowiadają o obyczajach i tradycjach jego mieszkańców, a także o wspaniałej kulturze ludowej rozwijanej na terenach Ziemi Puckiej. Muzeum składa się z kilku oddziałów, z których każdy prezentuje eksponaty związane z życiem codziennym mieszkańców regionu.
Siedzibą główną Muzeum jest dawny szpital, w którym obecnie znajdują się ekspozycje związane z kulturą ludową. Tam można zobaczyć dawne narzędzia używane przy pracach polowych, wiklinowe kosze, a także warsztaty rzemieślnicze, takie jak kuźnia, warsztaty szewski, krawiecki, tkacki, rogarski oraz obróbki drewna. Dopełnienie stanowi prezentacja sztuki ludowej oraz zagadnień związanych z regionalizmem kaszubskim.
Jednym z oddziałów Muzeum jest “Hallerówka” – drewniana willa, która niegdyś należała do Józefa Hallera i jego rodziny. Dziś znajduje się w niej wspaniała wystawa pt. “Dla Ciebie Polsko i dla Twej Chwały. Życie i służba gen. J. Hallera (1873-1960)”, która przybliża postać generała Hallera, używając pamiątek w postaci osobistych przedmiotów generała. Ponadto oddział ten przybliża rozwój turystyki w regionie, ukazując m.in. pokój letnika stylizowany na lata 20-30 XX w. oraz rozwój mody plażowej i kąpielowej z okresu międzywojennego.
Odmienny charakter posiada kolejny oddział Muzeum Ziemi Puckiej – Kamienica Mieszczańska. Znajdujący się tam oddział archeologiczno-historyczny przykuwa uwagę licznymi zbiorami narzędzi, naczyń i ozdób wykonanych m.in. z bursztynu i szkła. Ponadto znajdują się tam eksponaty związane z niewolą pruską na Ziemi Puckiej, II wojną światową oraz elementy wyposażenia wnętrz mieszczańskich z II połowy XIX wieku.
Ostatni oddział Muzeum to niezwykła Zagroda Gburska i Rybacka, która urzeka tradycyjnym wyglądem wiejskiego podwórka, na którym ciągle tętni życie. Znajduje się tam piękna chata, w której mieszkała trzypokoleniowa rodzina, a także zabudowania gospodarcze, których otwarte drzwi powodują, że oczyma wyobraźni zobaczyć można gospodarza przy pracy.
Co warto zobaczyć w Pucku ?
- Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy
- Muzeum MDLot
- Plaża w Pucku
- Ławeczka gen. Mariusza Zaruskiego
- Kaczy Winkiel
- Rynek w Pucku
- Kościół w Pucku
- Molo w Pucku
- Zatoka Pucka
- Port Rybacki w Pucku
Ciekawe miejsca w pobliżu Pucka
Wejherowo – co warto zobaczyć:
- Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego
- Pałac Przebendowskich i Keyserlingków we Władysławowie
- Rynek w Wejherowie
- Sala Historyczna
- Kościół klasztorny pw. Św. Anny
- Kalwaria Wejherowska
- Kościół pw. św. Trójcy – Kolegiata0
- Kościół pw. św. Stanisława Kostki
- Nordic Walking Park Wejherowo
- Ratusz w Wejherowie
Władysławowo – co warto zobaczyć:
- Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie
- Ocean Park Władysławowo
- Lunapark Sowiński
- Dom Rybaka we Władysławowie
- Muzeum Motyli we Władysławowie
- Rezerwat przyrody Słone Łąki
- Wieża Widokowa w Domu Rybaka
- Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie
- Domek „Do góry nogami”
- Władysławowo Promenada
- Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy
- Port Władysławowo
- Hallerówka
Rewa – co warto zobaczyć
- Krzyż Morski w Rewie
- Aleja zasłużonych ludzi morza
- Plaża w Rewie
- Mierzeja Rewska
- Zatoka Pucka
- Cmentarzysko Wraków w Rewie
- Rezerwat przyrody Beka
Zdjęcia Muzeum w Pucku

Muzeum w Pucku