Bez kategorii Międzyzdroje plaża, promenada gwiazd i atrakcje

Międzyzdroje plaża, promenada gwiazd i atrakcje

Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji

by szczypior
421 views
Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji

Międzyzdroje – perła Bałtyku pełna atrakcji

Międzyzdroje, jedno z najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów, cieszy się zasłużoną sławą nie tylko dzięki długiej plaży, malowniczemu molo i słynnej Alei Gwiazd. Miasto to oferuje znacznie więcej, począwszy od jego unikalnej lokalizacji na największej w Polsce wyspie Wolin, aż po zróżnicowane atrakcje turystyczne i kulturalne.

Atrakcje turystyczne Międzyzdrojów

Aleja Gwiazd

Będąc w Międzyzdrojach, niemal każdy odwiedza Aleję Gwiazd. To znana promenada spacerowa z odciskami dłoni znanych osobistości ze świata kultury, m.in. aktorów, reżyserów, artystów czy piosenkarzy. Wzdłuż alei znajdziemy także pomniki poświęcone Andrzejowi Wajdzie i Krzysztofowi Zanussiemu, ławeczkę serialu „Kryminalni” czy monumenty upamiętniające Krzysztofa Kieślowskiego, Gustawa Holoubka i Andrzeja Łapickiego.

Kawcza Góra

Jeśli chcesz podziwiać nadmorski krajobraz z niepowtarzalnej perspektywy, Kawcza Góra będzie idealnym miejscem. Imponujący punkt widokowy na wysokości 51 metrów prowadzi do najdłuższych schodów w Międzyzdrojach, liczących 222 stopnie. Z góry roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Bałtyk, molo i całe Międzyzdroje.

Plaża w Międzyzdrojach

Jasny, delikatny piasek i błękitne wody Bałtyku sprawiają, że plaża w Międzyzdrojach to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Plaża jest dobrze utrzymana, a także strzeżona, co zapewnia bezpieczeństwo dla odwiedzających. W okresie letnim można korzystać z licznych wypożyczalni sprzętu plażowego, a także skorzystać z gastronomii.

Molo w Międzyzdrojach

Zbudowane w 1906 roku Molo w Międzyzdrojach to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście. Z molo roztacza się niesamowity widok na otwarte morze, a także na plażę i promenadę. W sezonie letnim molo tętni życiem – odbywają się na nim liczne koncerty i imprezy.

Woliński Park Narodowy i żubry

Na zachód od Międzyzdrojów, na Wyspie Wolin, znajduje się Woliński Park Narodowy. Jest to miejsce, w którym można podziwiać unikalną florę i faunę, w tym symbole parku – żubry. Odwiedzając park, można wybrać się na pieszą wędrówkę po licznych szlakach, podziwiając zarówno klify, jak i jeziora polodowcowe.

Jezioro Turkusowe

Jednym z najpiękniejszych miejsc w okolicach Międzyzdrojów jest Jezioro Turkusowe, położone w Wapnicy, zaledwie kilka kilometrów od miasta. Jezioro to wyróżnia się intensywnie niebieską wodą, co jest efektem rozpuszczania się w niej gipsu. To doskonałe miejsce na spacer lub piknik.

Oceanarium

Oceanarium w Międzyzdrojach to wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi. To tutaj można zobaczyć wiele różnych gatunków morskich zwierząt, takich jak rekiny, żółwie morskie, czy płaszczki. Odwiedzając Oceanarium, można nauczyć się wielu ciekawych faktów o podwodnym świecie.

Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur to miejsce, w którym można zobaczyć miniatury najważniejszych latarni morskich z polskiego wybrzeża. Każda z nich została wykonana z dużą dbałością o szczegóły, co sprawia, że park jest doskonałym miejscem do nauki i zabawy dla całej rodziny.

Promenada Gwiazd

Promenada Gwiazd to ulubione miejsce turystów odwiedzających Międzyzdroje. To tutaj znajdują się odciski dłoni polskich gwiazd filmu i telewizji. Podczas letnich miesięcy, podczas Festiwalu Gwiazd, dodawane są nowe odciski, które przyciągają tłumy fanów.

Rezerwat Przyrody Kawcza Góra

Kawcza Góra to rezerwat przyrody znajdujący się na skraju Międzyzdrojów. To wspaniałe miejsce na spacer, podczas którego można podziwiać piękno natury. Z góry roztacza się niezwykły widok na morze i miasto.

Muzeum Figur Woskowych

W Międzyzdrojach znajduje się jedno z niewielu w Polsce muzeów figur woskowych. Można tam zobaczyć woskowe podobizny znanych postaci z historii, kultury i sztuki. To doskonała atrakcja dla całej rodziny.

Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji
Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji
Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji
Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji
Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji
Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji
Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji
Międzyzdroje - perła Bałtyku pełna atrakcji

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również