Latarnia Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia morska w Kołobrzegu

by szczypior
460 views

Latarnia morska w Kołobrzegu – atrakcje turystyczne.

Kołobrzeska latarnia morska jest położona przy ujściu rzeki Parsęty. Wysokość wynosi 26 metrów, a zasięg światła dochodzi do 16 mil morskich. Latarnia wybudowana została w 1945 roku na miejscu Fortu Ujście, który w latach 1770-1774 bronił wejścia do portu. Udostępniona jest do zwiedzania przez cały rok. W podziemiach latarni funkcjonuje muzeum minerałów. Z budowli można podziwiać piękną panoramę miasta i okolicy.

Latarnia Morska

ul. Morska 1, Skwer Mieszkowskiego, Kołobrzeg

Kołobrzeg – co warto zobaczyć

Molo w Kołobrzegu

Koniecznie trzeba odwiedzić molo, które znajduje się obok sanatorium Bałtyk i ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości, a na jego końcu znajduje się przystań dla statków wycieczkowych. Warto odwiedzić je również nocą, gdyż całe molo po remoncie zostało wzbogacone o piękne iluminacje !

Promenada w Kołobrzegu

Promenada jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców i turystów. Wzdłuż promenady znajduje się wiele punktów gastronomicznych, sklepów z pamiątkami oraz punktów z atrakcjami dla dzieci. Jest to serce Kołobrzegu.

Pomnik Zaślubin Polski z morzem w Kołobrzegu

Modernistyczny pomnik upamiętniający symboliczne Zaślubiny Polski z 18 marca 1945 roku, odsłonięty 3 listopada 1963 roku.

Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg

W muzeum znajdują się zbiory pochodzące z badań wykopaliskowych na terenie wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu.

Miasto Myszy w Kołobrzegu

Miasto Myszy to wyjątkowe miejsce w Polsce, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako zwierzęta domowe, inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać.

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu to wspaniałe miejsce na rodzinny wypoczynek. W jednym miejscu będziecie mieli okazję przyjrzeć się dziesiątkom realistycznych figur woskowych znanych osób show-biznesu. Jeśli lubisz figury woskowe, to Kołobrzeg jest miejscem, do którego powinieneś pojechać!

Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia Morska w Kołobrzegu została wybudowana w 1945 roku na Forcie Ujście. Ma wysokość 26 metrów i zasięg światła 16 mil morskich. Czynna w sezonie jest czynna codziennie od 10.00 do zachodu słońca. Warto pokonać 109 stopni i znaleźć się na tarasie widokowym, z którego rozciąga się wspaniała panorama Kołobrzegu. W podziemiach latarni funkcjonuje muzeum minerałów. W muzeum eksponowanych jest kilkaset minerałów z różnych zakątków świata.

Twierdza Kołobrzeg

Nowożytne miasto-twierdza powstałe w XVII wieku poprzez rozbudowę i modernizację fortyfikacji Kołobrzegu. Twierdza została założona w 1653 roku. Uległa likwidacji jako twierdza lądowa w 1872 roku, zaś jako twierdza morska w 1887 roku.

Pomnik Sanitariuszki w Kołobrzegu

Pomnik upamiętnia szlachetną ofiarę polskich kobiet, które dzielnie walczyły w szeregach polskiej armii, szczególnie w czasie bitwy pod Kołobrzegiem.

Skansen Morski w Kołobrzegu

Skansen morski to Oddział Muzeum Oręża Polskiego. Znajdują się tutaj liczne pamiątki związane z szeroko pojętymi jednostkami wojskowymi pływającym. Obecnie można zwiedzać dwa kompletne obiekty . Mnóstwo jest pamiątek jak niegdyś walczono. Jesteś miłośnikiem militariów, to jest miejsce na pewno dla Ciebie.

Baszta Lontowa w Kołobrzegu

Baszta Lontowa w Kołobrzegu – jedna z dwóch zachowanych baszt średniowiecznych w Kołobrzegu. Baszta Lontowa jest jedynym obiektem średniowiecznego systemu obronnego miasta, który przetrwał do dnia dzisiejszego w całości.

Katedra w Kołobrzegu

Bazylika Mariacka w Kołobrzegu jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w mieście. Jej historia ma swoje początki w XIV wieku, kiedy to zaczęto ją budować – w ciągu kolejnych dwóch stuleci była przebudowywana.

Ratusz w Kołobrzegu

Ten neogotycki budynek może przypominać zamek, ale nie jest to budowla warowna. Budynek pochodzi z XIX wieku. Zwiedzanie nie powinno ograniczać się tylko do wyglądu zewnętrznego. Najciekawsze rzeczy znajdują się w środku. Obecnie mieszczą się tutaj instytucje kulturalne i urzędy.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego to niesamowite miejsce. Jeśli jesteś pasjonatem historii wojskowości lub masz członków rodziny, którzy są, to jest to zdecydowanie świetne miejsce do odwiedzenia! Muzeum oferuje zwiedzającym niesamowitą podróż w czasie, z bronią od toporów po współczesne odrzutowce na wystawie.

Kołobrzeg – atrakcje, ciekawe miejsca w okolicy, co warto zobaczyć

Grzybowo – atrakcje miejscowości:

  • Plaża w Grzybowie
  • Szlaki piesze i rowerowe

Dźwirzyno – atrakcje miejscowości:

Rogowo – atrakcje miejscowości:

  • Jezioro Resko Przymorskie
  • Skansen wojskowy

Ustronie Morskie – atrakcje miejscowości:

  • Miasteczko z Dzikiego Zachodu
  • Skansen Chleba
  • Wiekowe dęby

Zdjęcia Latarnia morska w Kołobrzegu

Kołobrzeg Latarnia
Kołobrzeg Latarnia
Kołobrzeg Latarnia
Kołobrzeg Latarnia
Kołobrzeg Latarnia

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

ZObacz również