Pomorze Zachodnie Krzywy Las

Krzywy Las

by szczypior
153 views
Krzywy Las

Krzywy Las: Tajemnica Natury na Pomorzu Zachodnim

Krzywy Las to jedna z najbardziej tajemniczych i unikalnych atrakcji Pomorza Zachodniego. Około 100 wygiętych sosen, które rosną w pobliżu wsi Nowe Czarnowo, niezmiennie zastanawiają turystów i miłośników przyrody.

Niezwykłe Drzewa z Powiatu Gryfińskiego

Sosny w Krzywym Lesie zostały posadzone w latach 30. XX wieku, ale do dziś nikt nie zna dokładnych powodów ich niesamowitego wygięcia. Krzywy Las, choć stanowi nie lada wyzwanie dla miłośników tajemnic, przyciąga rzesze turystów dzięki swej niezwykłości.

Zagadka Wygiętych Sosen

Głównym elementem fascynacji jest krzywizna drzew, która u niektórych egzemplarzy dochodzi do wysokości 3 metrów. Przypomina to wygodne siedzisko lub kadłub łodzi. Ta unikalna cecha prowadzi do licznych teorii na temat przyczyny nietypowego rozwoju tych drzew. Według jednej z nich, sosny miały zostać przekształcone przez rękę człowieka w celu uzyskania surowca do budowy łodzi.

Czy Krzywy Las jest Jedyny w Polsce?

Choć Krzywy Las jest zdecydowanie najbardziej znanym miejscem tego typu w Polsce, istnieje również pomnik przyrody “Kandelabry” w gminie Brody, gdzie znajduje się jeszcze więcej sosen o podobnym kształcie. Niemniej jednak, ciężko się do nich dostać, a sama lokalizacja jest mniej znana.

Jak dotrzeć do Krzywego Lasu?

Dojazd z Szczecina do Krzywego Lasu jest bardzo prosty i zajmuje około 20 minut. Po minięciu Gryfina, skręć w prawo w ulicę Łużycką, która przechodzi w ulicę Przemysłową i prowadzi do Nowego Czarnowa. Przy wjeździe do wsi, zaraz za “bramą” z rur ciepłowniczych, znajduje się wejście do lasu. Od tego miejsca do słynnych sosen jest zaledwie 300 metrów.

Krzywy Las to niezwykłe miejsce, które każdemu turysty zapewni unikalne doświadczenia i wspomnienia. To tajemnica natury, która nadal czeka na odkrycie.

Krzywy Las
Krzywy Las

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty