Kaszuby Jezioro Wdzydze

Jezioro Wdzydze

by szczypior
438 views

Jezioro Wdzydze – atrakcje turystyczne.

Jezioro Wdzydzkie położone jest na Kaszubach i znane jest jako Morze Kaszubskie. Leży w Borach Tucholskich na terenie Kaszub Południowych. 

Jest to największe jezioro na Pojezierzu Kaszubskim i jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie ten obszar ma do zaoferowania. Jego popularność na przestrzeni lat stale rośnie i obecnie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji tego malowniczego regionu.

W skład kompleksu wchodzą cztery jeziora: Wdzydze, Radolne, Gołuń, Jelenie. Jezioro zajmuje powierzchnię ponad 1500 hektarów i dochodzi do 68 metrów głębokości. Na jeziorze znajdują się cztery wyspy, z których Ostrów Wielki jest jedyną zamieszkaną. Jezioro ma kształt krzyża i ma 11 km długości; ramię północne to jezioro Jelenie, ramię wschodnie to Gołoń, ramię zachodnie to Radolny, a ramię południowe to Wielka Woda. Najlepiej widać to z punktu widokowego we Wdzydzach Kiszewskich.

Połączone ze sobą jeziora, a na nich wysepki, widziane z góry, robią naprawdę duże wrażenie.

Ze względu na walory akwenu i okolic utworzono Wdzydzki Park Krajobrazowy w celu ochrony naturalnego piękna obecnego rezerwatu przyrody. Wielkość jeziora, liczne zatoki i wyspy oraz czysta i przejrzysta woda to idealne warunki do żeglowania. Powietrze jest świeże, a krajobraz piękny. Wdzydze to także raj dla nurków i wędkarzy. Wokół jeziora jest wiele atrakcji, które przyciągają turystów w tą malowniczą krainę. To idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić wakacje obcując z naturą.

Jezioro Wdzydze

– ciekawe miejsca w okolicy, co warto zobaczyć

Zobacz również atrakcje turystyczne Charzykowy

Zdjęcia Jezioro Wdzydze

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również