Strona główna » Jezioro Kłodno

Jezioro Kłodno

Chmielno - atrakcje turystyczne - przewodnik, noclegi

by szczypior
1k views
Jezioro Kłodno

Jezioro Kłodno – atrakcje turystyczne.

Jednym z najpopularniejszych jezior w okolicach Chmielna jest Jezioro Kłodno. Należy do zespołu Jezior Chmieleńskich, na który składają się trzy zbiorniki wodne: Kłodno, Białe i Rekowo. Jezioro położone jest na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który jest częścią Pojezierza Kaszubskiego. Położone na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jezioro rynnowe połączone jest wąskimi przesmykami z jeziorami: Małym Brodnem i Raduńskim Dolnym oraz Białym i Rekowem. Jest częścią szlaku kajakowego „Kółko Raduńskie”. Dzięki pięknym krajobrazom zyskała popularność jako cel turystyczny. Szczególnie popularne jest latem, które przyciąga turystów szukających wytchnienia od zgiełku dnia codziennego. Warto wybrać się nad jezioro podczas spływu kajakowego, podczas którego można podziwiać naturalne piękno tego regionu.  Nad brzegiem jeziora znajdują się ośrodki wypoczynkowe oferujące dostęp do przystani i wypożyczalni sprzętu wodnego. Wody jeziora zaliczane są do pierwszej klasy czystości.

Atrakcje turystyczne w pobliżu jeziora Kłodno

Kartuzy – co warto zobaczyć

Kaszubski Park Krajobrazowy

Kaszubski Park Krajobrazowy został utworzony na początku lat 80-tych w celu ochrony pięknych krajobrazów tego regionu Polski. Inicjatywa była odpowiedzią na rosnące zagrożenia rozwojowe i turystyczne, które poważnie zagrażają autentyczności tego krajobrazu.

Góra Tamowa w Kartuzach

W Kartuzach warto wybrać się na Górę Tamową. Ta jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych jest właściwie punktem widokowym. Na szczycie znajduje się drewniana platforma, z której rozpościera się fantastyczny widok na okolicę.

Droga Kaszubska

Droga Kaszubska to piękna i wyjątkowa oferta dla podróżników pragnących poznać Kaszubski Park Krajobrazowy. Ten szlak oferuje 21 kilometrów malowniczych widoków dla tych, którzy preferują wolniejsze tempo eksploracji.

Zdjęcia Jezioro Kłodno

Related Articles

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również