Jezioro Jezioro Kielskie

Jezioro Kielskie

by szczypior
979 views
Jezioro Wicko Wielkie

Jezioro Kielskie – atrakcje turystyczne.

Jezioro Kielskie, znane również jako Kielsk, to jezioro położone na Równinie Charzykowskiej w regionie Kaszub zwanym Gochami, w powiecie bytowskim, w województwie pomorskim. Jezioro leży na północno-zachodnim skraju Zaborskiego Parku Krajobrazowego i jest jeziorem przepływowym oraz rynnowym.

Powierzchnia zwierciadła wody jeziora Kielskiego wynosi od 137,5 ha do 143,2 ha, w zależności od źródeł. Poziom lustra wody znajduje się na wysokości 147,6 m n.p.m. lub 147,9 m n.p.m. Jezioro Kielskie charakteryzuje się średnią głębokością 8,3 m i maksymalną głębokością 23,3 m.

Jezioro otoczone jest przez lasy, przez które przebiega szlak spływów kajakowych. W 2003 roku, na podstawie przeprowadzonych badań, wody jeziora zostały sklasyfikowane jako wody II klasy czystości.

W 2013 roku, na terenie dawniej istniejącej zatoki jeziora, która przekształciła się w torfowisko, utworzono rezerwat przyrody Mechowisko Radość. Rezerwat ten ma na celu ochronę cennego ekosystemu torfowiskowego oraz jego różnorodności biologicznej.

Zdjęcia Jezioro Kielskie

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również