Miejscowość Jarosławiec

Jarosławiec

by szczypior
1k views

Jarosławiec – atrakcje turystyczne.

Jarosławiec to niewielka wioska rybacka położona nad brzegiem Morza Bałtyckiego pomiędzy Darłowem a Ustką. Początki sięgają XV wieku i dawniej była to niewielka wieś. Jednak dopiero od niedawna stał się popularnym miejscem turystycznym. Jarosławiec oferuje doskonałe piaszczyste plaże, które rozciągają się u podnóża wysokich klifów. Miasto położone jest również w pobliżu dwóch jezior Kopań i Wicko.

 

Jarosławiec jest wsią wypoczynkową i rybacką położoną na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na Przylądku Jarosławiec, nad Jeziorem Wicko. Nieduża miejscowość nadmorska zabudowana ośrodkami wczasowymi i domkami kempingowymi. Jej dzieje nie różnią się od historii innych wiosek: najpierw przez wieki była wsią rybacką, a od końca XIX w. – letniskiem. Główna ul. Nadmorska i równoległa do niej Spacerowa, pełniące rolę deptaków z kioskami i barkami, prowadzą nad morze, na skraj pięknego, stromego klifu do wąskiej, malowniczej plaży. Jarosławiec jest nazywany polskim Dubajem.

Co warto zobaczyć w Jarosławcu ?

  • Latarnia morska w Jarosławcu

Latarnia Morska Jarosławiec to zabytkowy budynek z czerwonej cegły, który jest czynny w sezonie i znajduje się przy ul. Szkolnej 1. Została zbudowana w 1829 roku.

  • Przystań Rybacka w Jarosławcu

Kolejną atrakcją okolicy jest port rybacki, który oferuje świeże ryby, a latem odbywają się również rejsy małymi statkami wycieczkowymi.

  • Deptak Jarosławiec
  • Motylarnia i Papugarnia w Jarosławcu
  • Plaża “polski Dubaj” w Jarosławcu

W Jarosławcu znajduje się największa sztuczna plaża w Europie. Nazwa „Polski Dubaj” pochodzi od szerokiego, piaszczystego wybrzeża Jarosławca, które robi wrażenie i co roku przyciąga tysiące turystów.

  • Pomnik Rybaka w Jarosławcu

W 2013 roku przed latarnią postawiono rzeźbę z brązu przedstawiającą rybaka. Dziś jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji. Wielu turystów robi z nim pamiątkowe zdjęcie.

Jarosławiec i okolice co warto zobaczyć i zwiedzić

Skansen w Starym Młynie

 

Zdjęcia Jarosławiec

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty