Kaszuby Gród Słowiański w Sławutowie

Gród Słowiański w Sławutowie

by szczypior
290 views
Gród Słowiański w Sławutowie

Gród słowiański w pobliżu miejscowości Sławutowo

Gród słowiański, który znajduje się w pobliżu miejscowości Sławutowo, jest przykładem zachowania tradycji i kultury naszych przodków. Ten zrekonstruowany średniowieczny gród oferuje wgląd w życie Słowian X wieku.Architektura i struktura grodu

Głównym elementem grodu jest osiem drewnianych chat, które zostały zbudowane zgodnie z technikami używanymi w tamtych czasach. Otaczająca je wysoka palisada zapewniała mieszkańcom ochronę przed najeźdźcami i dzikimi zwierzętami.

Rzemiosło X wieku

W tym grodzie można doświadczyć wielu tradycyjnych form rzemiosła, które były popularne w X wieku.

Garncarstwo

W Sławutowie można zobaczyć, jak tradycyjni garncarze wyrabiali naczynia z gliny, które były niezbędne w codziennym życiu.

Kowalstwo

Kowalstwo było jednym z najważniejszych rzemiosł w średniowieczu. W grodzie można zobaczyć, jak kowale wytwarzali narzędzia, broń i inne przedmioty z żelaza.

Bursztynnictwo

Bursztyn, zwany “złotem Bałtyku”, był ceniony za swoją piękność i właściwości. W grodu można zobaczyć, jak rzemieślnicy przetwarzali bursztyn na ozdoby.

Tkactwo

Tkactwo było kluczowym elementem życia Słowian. W grodzie prezentowane są tradycyjne metody tkania i różnego rodzaju tkaniny używane w tamtych czasach.

Tradycje kulinarne i lecznicze X wieku

Wypiek chleba

W grodzie można zobaczyć, jak wypiekano chleb w tradycyjnych piecach. Proces ten był skomplikowany i wymagał dużo pracy i umiejętności.

Zioła w kuchni i medycynie

Słowianie byli znani z wykorzystywania ziół w kuchni oraz w leczeniu różnych dolegliwości. W grodzie można dowiedzieć się, jakie zioła były używane do gotowania oraz jakie miały właściwości lecznicze.

Warsztaty i żywe lekcje historii

Gród oferuje różnego rodzaju warsztaty, na których można nauczyć się tradycyjnych technik rzemieślniczych. Ponadto organizowane są żywe lekcje historii, które pozwalają zanurzyć się w atmosferze średniowiecznej Polski.

Gród Słowiański w Sławutowie
Gród Słowiański w Sławutowie
Gród Słowiański w Sławutowie
Gród Słowiański w Sławutowie
Gród Słowiański w Sławutowie
Gród Słowiański w Sławutowie
Gród Słowiański w Sławutowie
Gród Słowiański w Sławutowie

Hej! Z przyjemnością przeglądam zdjęcia i filmy moich czytelników, dlatego zachęcam do oznaczania mnie na mediach społecznościowych.

Facebook:   @niesamowitepomorze
Instagram:  niesamowitepomorzepl


O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również