Strona główna » Gdańsk atrakcje i zabytki. Miejsca które warto zobaczyć w Gdańsku

Gdańsk atrakcje i zabytki. Miejsca które warto zobaczyć w Gdańsku

Gdańsk co warto zobaczyć i zwiedzić

by szczypior
10k views

Gdańsk – atrakcje turystyczne

Za co kocham Gdańsk ? Gdańsk jest to to jedno z najstarszych miast w Polsce. Jego długa ponad tysiącletnia tradycja i piękne zabytki od zawsze przyciąganie mnie jak i rzesze turystów z Polski jak i z zagranicy.

Gdańsk jest stolicą północnej Polski i jednym z ulubionych miejsc turystycznych w Polsce. Historia Gdańska jest bardzo fascynująca. Miasto zostało prawie całkowicie zniszczone podczas II Wojny Światowej. Gdańsk był zagłębiem Solidarności, która ostatecznie doprowadziła do upadku reżimu komunistycznego.

Gdańsk jest największym miastem na Pomorzu i jednocześnie częścią Trójmiasta. Położony jest na skrzyżowaniu wielu ważnych szlaków komunikacyjnych: do Gdańska prowadzą drogi krajowe, ekspresowe i wojewódzkie. Znajduje się tu również obwodnica łącząca się z autostradą A1. Do Gdańska można dojechać z niemal każdego kierunku samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem.

Gdańsk to miasto z bogatą historią i kulturą. To także miasto z wieloma atrakcjami, które warto zobaczyć. Przygotowaliśmy listę miejsc, które warto odwiedzić w Gdańsku.

Related Articles

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

ZObacz również