Miejscowość Gąski

Gąski

Atrakcje Gąski

by szczypior
1k views

Gąski – atrakcje turystyczne.

Gąski to mały nadmorski kurort położony na wybrzeżu w pobliżu Mielna. Znajduje się w całości w obrębie chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, co sprawia, że cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego kraju. Latem często można tu spotkać tłumy turystów. Oferuje czyste, szerokie i piaszczyste plaże, które zapewniają idealne warunki do pływania i uprawiania sportów wodnych. Główną atrakcją tej miejscowości jest latarnia morska, która została zbudowana w 1878 roku i jest zarejestrowana jako zabytek. Latarnia oferuje przepiękną panoramę okolicy i jest ogólnodostępna, dzięki czemu można ją zwiedzać w każdy dzień tygodnia.

Co można zobaczyć i zrobić w Gąskach i okolicach ?

1. Plaża w Gąskach

Plaża w Gąskach jest dokładnie tym, czego szukają turyści odwiedzający polskie wybrzeże. Czysty piasek i wydmy oraz dostęp do Morza Bałtyckiego pozwalają nie tylko na relaks i opalanie się, ale także na uprawianie różnych sportów wodnych. Dla tych, którzy wolą bardziej energiczny ruch, przygotowano również trasy rowerowe i szlaki piesze.

2. Latarnia morska w Gąskach

Nie da się ukryć, że największą atrakcją turystyczną w Gąskach jest latarnia morska. Budynek ten powstał zimą 1877-78 i stoi na wysokości 50,2 metra, co czyni go drugą co do wysokości latarnią morską w Polsce. Na szczyt prowadzą kręte schody, a piękne widoki z tarasu oferują zapierający dech w piersiach widok na okolicę.

3. Jezioro Jamno

Jezioro położone jest nad Mielnem. Średnia głębokość wody wynosi 1,4 metra, a maksymalna głębokość 3,9 metra, a powstała z dawnej zatoki morskiej, którą odprowadzały do niej dwie rzeki – Dzierżęcinka i Uniesta. Jamno jest połączone z Morzem Bałtyckim kanałem zwanym Jamieńskim Nurtem, który znajduje się który znajduje się ok. 2 km za Unieściem.  Na jeziorze Jamno jest do wyboru wiele wypożyczalni sprzętu wodnego, m.in. rowerów wodnych, łódek wiosłowych i motorówek. Jezioro to także raj dla wędkarzy, którzy mogą spędzać dni w licznych zatokach, zarzucając wędki i ciesząc się pięknem okolicy.

4. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego to fantastyczne miejsce do odwiedzenia dla każdego, kto pasjonuje się historią wojskowości. To także idealny dzień dla członków rodzin osób zainteresowanych historią wojskowości. Muzeum oferuje zwiedzającym fascynującą podróż w czasie z wyeksponowaną bronią, od siekier po nowoczesne odrzutowce. Zwiedzający mogą przejść przez fascynującą historię broni i zobaczyć, jak ewoluowała na przestrzeni wieków.

5. Okolice Mielna

Mielno to miasto, które stało się znane jako centrum rozrywki. W sezonie letnim promenada i ulice są w większości wypełnione młodymi ludźmi, którzy przychodzą się bawić. Okolice Mielna to świetne miejsce do zwiedzania autem lub rowerem. Z dala od głównych atrakcji i zgiełku kurortów można tu znaleźć wiele ciekawych obiektów. Należą do nich m.in. osada słowiańska z IX wieku, która przed odbudową została prawie doszczętnie zniszczona, liczne zabytki sakralne o znacznej wartości kulturowej oraz pomniki upamiętniające ważne wydarzenia z historii Polski.

6. Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Będąc w regionie warto odwiedzić Dobrzycę, gdzie można odwiedzić Ogrody Hortulus. Posiadają różnorodne ogrody zaprojektowane w różnych stylach oraz największy w Polsce labirynt. Ściany tego labiryntu to żywe drzewa, które zostały posadzone w taki sposób, aby nie przekraczały wysokości większej niż 2 metry. Aby ukończyć ten labirynt, posadzono 180 000 drzewek.

7. Dąb Bolesław w Ustroniu Morskim

Dla miłośników przyrody dąb Bolesław, który znajduje się w okolicach Ustronia Morskiego, jest miejscem niezwykle atrakcyjnym. Jest to jeden z najstarszych dębów w Polsce, którego wiek szacuje się na 800 lat. To sprawia, że jest o 100 lat starszy od dębu Bartek, który również znajduje się w Polsce. Dąb Warcisław to polski dąb, który rośnie obok Bolesława. Naukowcy szacują, że ten stary dąb ma ponad 640 lat.

Ciekawe miejsca w pobliżu Gąsek

Mielno – co warto zobaczyć 

Gąski – co warto zobaczyć

Gąski to niewielka miejscowość turystyczna, położona na wschodnim wybrzeżu Polski w pobliżu Mielna i Kołobrzegu. To miłe miejsce dla osób szukających niezatłoczonych plaż i spacerów nad morzem. W Gąskach warto odwiedzić latarnie morskie i piękną piaszczystą plażę.

Chłopy – co warto zobaczyć

Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe.

Ustronie Morskie – co warto zobaczyć

Ustroniu Morskim warto zobaczyć zabytkowe kościoły, stare dęby, Skansen Chleba oraz piękną plażę.

Unieście – co warto zobaczyć

Unieściu zobaczysz takie miejsca jak Port rybacki i dawna baza lotnictwa Kriegsmarine.

Zdjęcia Gąski

 

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również