Miejscowość Dąbrówka – Wyjątkowe Muzeum Techniki Wojskowej Gryf

Dąbrówka – Wyjątkowe Muzeum Techniki Wojskowej Gryf

by szczypior
228 views
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf

Dąbrówka: Wyjątkowe Muzeum Techniki Wojskowej Gryf

Położenie i historia

Dąbrówka, malowniczo położona na południe od Wejherowa, skrywa w swoich granicach prawdziwą perłę dla miłośników historii i militariów. Mowa o Muzeum Techniki Wojskowej Gryf, które mieści się na terenie dawnego ośrodka rakietowego z okresu zimnej wojny. Ta rozległa przestrzeń, obejmująca aż 15 hektarów, pełni dziś funkcję miejsca, w którym historia żyje na nowo.

Imponująca kolekcja militariów

Główną atrakcją muzeum jest niewątpliwie jego imponująca kolekcja militariów. Od mundurów, które pozwolą nam zanurzyć się w atmosferę minionych lat, przez różnego rodzaju broń palną, rakiety, działa, aż po imponującą liczbę pojazdów wojskowych. Wśród tych ostatnich znajdują się radzieckie czołgi T 34/85, dokładna replika niemieckiego czołgu Panther, transportery półgąsienicowe oraz wiele innych zabytkowych ciężarówek i samochodów osobowych.

Pojazdy wojskowe w kulturze popularnej

Nie tylko historia stoi za popularnością tych maszyn. Wiele z prezentowanych w muzeum pojazdów miało okazję zaistnieć na srebrnym ekranie. Można je było zobaczyć w takich filmach i serialach jak “Czas honoru”, “Miasto 44” czy “Kamerdyner”. Świadczy to o doskonałym stanie technicznym tych pojazdów oraz o wysokim stopniu realizmu, jaki oferuje muzeum.

Wyjątkowa ekspozycja materiałów wybuchowych

Muzeum Techniki Wojskowej Gryf szczyci się również jedną z największych w Europie kolekcji materiałów wybuchowych i amunicji. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników militariów, ale także dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o wyposażeniu saperów oraz o technologiach stosowanych w wojskowości. Za tę imponującą ekspozycję odpowiedzialna jest para pasjonatów, którzy są także właścicielami firmy wyburzeniowej.

Dodatkowe atrakcje dla odwiedzających

Podczas zwiedzania muzeum warto skorzystać z dodatkowych atrakcji. Dla chętnych przygotowano m.in. przejażdżki czołgiem, wozami terenowymi, a także możliwość rzutu granatem czy strzelania do celu na strzelnicy. To wyjątkowe doświadczenie, które pozwoli nam jeszcze głębiej zanurzyć się w atmosferę przeszłości i poczuć dreszcz emocji związany z działaniami wojskowymi.

Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf

Cześć ! Z niecierpliwością czekam na obejrzenie zdjęć i filmów, które wykonacie podczas swojej podróży. Pamiętajcie, aby oznaczać mnie na Waszych postach w mediach społecznościowych, dzięki temu będę mógł podzielić się Waszymi doświadczeniami. Czekam na Wasze relacje:

Facebook:   Facebook

Instagram:  Instagram


O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również