Strona główna » Co warto zobaczyć i zwiedzić w okolicy Sarbinowa

Co warto zobaczyć i zwiedzić w okolicy Sarbinowa

by szczypior
837 views

Co warto zobaczyć i zwiedzić w okolicy Sarbinowa

Sarbinowo to niewielka wieś letniskowa położona niedaleko Mielna, na Wybrzeżu Słowińskim.  Skrywa w sobie wiele ciekawostek, a jednym z nich są powojenne bunkry położone nieco ponad pół kilometra od centrum miasta. Wzniesione w latach 1940-1941 fortyfikacje miały chronić wybrzeże. Kierując się dalej na wschód docieramy do małej wioski rybackiej w Unieściu. Atrakcją tego miejsca jest to, że istnieje wiele smażalni, które oferują świeże smażone ryby. W ofercie można również znaleźć ryby wędzone, a także szereg innych opcji przekąsek.

Po drugiej stronie Sarbinowa, w miejscowości Gąski, widać 50-metrową latarnię morską z pięknym widokiem na okoliczne miejscowości i Bałtyk. Ciekawostką dotyczącą latarni Gąski jest to, że jest to druga co do wysokości latarnia morska w Polsce. Został zbudowany z czerwonej cegły w 1878 roku, a emitowane z niego światło widoczne jest z odległości około 45 km. Warto wybrać się do oddalonego o około 30 kilometrów Kołobrzegu. W mieście działa Muzeum Oręża Polskiego, a port rybacki w Unieściu oferuje świeże ryby. W Koszalinie warto odwiedzić Muzeum Koszalińskie oraz Jamno Muzeum Świętej Góry Chełmskiej, które w epoce brązu i żelaza było popularnym miejscem spotkań ludzi kultury łużyckiej i pomorskiej.

Sarbinowo atrakcje turystyczne

  • Plaża w Sarbinowie
  • Promenada nadmorska w Sarbinowie
  • Kościół Wniebowzięcia NMP w Sarbinowie

Ciekawe miejscowości w okolicy Sarbinowa

Mielno – co warto zobaczyć 

Gąski – co warto zobaczyć

Gąski to niewielka miejscowość turystyczna, położona na wschodnim wybrzeżu Polski w pobliżu Mielna i Kołobrzegu. To miłe miejsce dla osób szukających niezatłoczonych plaż i spacerów nad morzem. W Gąskach warto odwiedzić latarnie morskie i piękną piaszczystą plażę.

Chłopy – co warto zobaczyć

Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe.

Ustronie Morskie – co warto zobaczyć

W Ustroniu Morskim warto zobaczyć zabytkowe kościoły, stare dęby, Skansen Chleba oraz piękną plażę.

Unieście – co warto zobaczyć

W Unieściu zobaczysz takie miejsca jak Port rybacki i dawna baza lotnictwa Kriegsmarine.

Zdjęcia Okolice Sarbinowa

 

Related Articles

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce