Miejscowość Chojna – atrakcje turystyczne miasta, ciekawe miejsca w okolicy

Chojna – atrakcje turystyczne miasta, ciekawe miejsca w okolicy

by szczypior
2k views
Kościół NMP w Chojnie

Chojna – atrakcje turystyczne

Chojna to miasto w północno-zachodniej Polsce, położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim. Pobliskie miejscowości to Krajnik Dolny, Lisie Pole, Widuchowa, Trzcińsko-Zdrój, Młynary i Mieszkowice.

Odległość do siedziby powiatu w Gryfinie wynosi ok. 38 km. Dzięki położeniu przy dwóch drogach krajowych bez problemu można dojechać do oddalonego o 65 km Szczecina lub oddalonego o 75 km Gorzowa Wielkopolskiego.

Chojna to duże miasto, położone w pięknym krajobrazie nad rzeką Rurzycą, w pobliżu Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie miasta znajduje się wiele zabytków z czasów średniowiecza. Stare Miasto jest wpisane do rejestru zabytków. Wszystkie zabytki znajdujące się w Chojnie są częścią Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.  W Chojnie znajdziesz różnorodne zabytki, a także miejsca dla rodziny. Pomyśl o tym na miły dzień z dziećmi!

To miasto ma wiele do zaoferowania atrakcji, w tym jeziora, rzeki i lasy. Istnieje również wiele oznakowanych i nieoznakowanych szlaków pieszych: Szlak Nadodrzański, Templariuszy, Joannitów, Krzyżaków i Nowe Archiwa. Urocza miejscowość Chojna położona w województwie wielkopolskim szczyci się tym, że prezentuje wyjątkowe piękno otaczającej przyrody. W pobliżu znajduje się Cedyński Park Krajobrazowy z wieloma pomnikami przyrody do odkrycia. Niektóre przykłady to cisy, topole, dęby, kasztanowce, a największym z nich jest Platan “Olbrzym”. Swoją przystań znajdą tu amatorzy pływania, plażowania, wędkowania czy polowania. Czyste i spokojne otoczenie jest z dala od zgiełku wielkich miast, gdzie cisza i spokój pozwalają na chwilę pogodnej kontemplacji i podziwiania wspaniałych cudów natury, które to miejsce ma do zaoferowania.

Chojna – co warto zobaczyć

 • Brama Świecka w Chojnie
 • Poradzieckie lotnisko
 • Platan “Olbrzym” w Chojnie
 • Brama Barnkowska w Chojnie
 • Ruiny kaplicy św. Gertrudy
 • Kościół Mariacki w Chojnie
 • Kościół św. Marka w Chojnie
 • Ruiny kaplicy św. Gertrudy
 • Baszta Bociania
 • Baszta Piekarska
 • Baszta Więzienna

Chojna – ciekawe miejsca w okolicy, co warto zobaczyć

[the_ad_placement id=”po-artykule”]

Kaplica św Gertrudy w Chojnie
Kaplica św Gertrudy w Chojnie
Kościół p.w. Św. Trójcy w Chojnie
Kościół p.w. Św. Trójcy w Chojnie
Ratusz w Chojnie
Ratusz w Chojnie
Mury miejskie w Chojnie
Mury miejskie w Chojnie
Kościół NMP w Chojnie
Kościół NMP w Chojnie

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty

ZObacz również