Morze Bałtyckie Atrakcje w Dziwnowie – 8 miejsc, które warto zobaczyć

Atrakcje w Dziwnowie – 8 miejsc, które warto zobaczyć

by szczypior
1k views

Top 8 atrakcji w Dziwnowie – atrakcje turystyczne.

Dziwnów to jeden z większych kurortów nadmorskich w Polsce. Zarówno samo miasto, jak i jego okolice pełne są atrakcji dla potencjalnych turystów. Zobacz najciekawsze miejsca w mieście i dowiedz się, co warto zobaczyć. Poniżej wymieniamy najciekawsze propozycje.

Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Dziwnów to miasteczko położone nad Morzem Bałtyckim, które słynie z wielu atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Aleja Gwiazd Sportu, która jest wyjątkowa na skalę Polski. Znajdują się tam repliki medali osiągnięć polskich sportowców, którzy odnieśli sukcesy na międzynarodowych arenach. To idealne miejsce dla miłośników sportu i wszystkich, którzy chcą lepiej poznać historię polskiego sportu.

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński to idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Jest to popularne miejsce wypoczynkowe nie tylko dla turystów, ale też mieszkańców leżących nad nim Dziwnowa, Dziwnówka i Międzywodzia. Zalew ma 12 tys. ha powierzchni i jest idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych. Można tam wypożyczyć sprzęt wodny i podziwiać liczne gatunki ptaków chronionych.

Plaża w Dziwnowie

Plaża w Dziwnowie to świetne miejsce na wypoczynek po całym dniu zwiedzania. Znajduje się ona tuż za pasem wydm, a więc jest szeroka, piaszczysta i czysta. Jest strzeżona, więc możesz całkowicie się zrelaksować. Na plaży jest wiele atrakcji dla dzieci, jak na przykład zjeżdżalnie. Obok plaży znajduje się promenada ze ławeczkami, gdzie można odpocząć. 

Promenada Nadmorska w Dziwnowie

Nowoczesna promenada biegnąca wzdłuż plaży to doskonałe miejsce na spacer i poznanie cudów natury w najlepszym wydaniu. Jest dobrze oświetlony w nocy, dzięki czemu można podziwiać piękne zachody słońca i widoki na morze, wsłuchując się w odgłos fal rozbijających się o brzeg. Promenada w Dziwnowie oferuje turystom wszystko, czego potrzebują do wypoczynku, z ławeczkami do siedzenia.

Park Miniatur w Dziwnowie

Park Miniatur w Dziwnowie to ogromna atrakcja turystyczna, która przyciąga tysiące odwiedzających każdego roku. Park jest szczególnie dużą atrakcją dla dzieci, ale dorośli również nie będą się tu nudzić. Wizyta w parku z pewnością urozmaici nam pobyt w Dziwnowie. W parku zobaczymy m.in. miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża, miniaturowe lokomotywy i parowozy, kolejkę lilipucią oraz wiele innych miniatur. Na terenie parku znajdują się również sklepy z pamiątkami, kawiarnie oraz budki z lodami.

Most zwodzony w Dziwnowie

Most zwodzony biegnący przez Cieśninę Dziwną umożliwia ruch z lądu na wyspę Wolin po drugiej stronie. Kiedyś był tu drewniany most, ale został wyremontowany i zastąpiony stalowym, gdy miasto zaczęło się rozrastać. Cieśnina Dziwna, przez którą przechodzi ten most zwodzony, ma 16 metrów szerokości. Most jest otwierany dla ruchu co dwie godziny, a po podniesieniu mostu nie ma możliwości przejścia przez most, aby statki mogły się pod nim przepłynąć. Czasami podnoszenie przęsła może być jedną z najbardziej fascynujących atrakcji Dziwnowa.

Jezioro Martwa Dziwna

Jezioro Martwa Dziwna położone jest w miejscu dawnego ujścia Dziwny do morza. Z czasem przekopano nowe, głębsze ujście rzeki do Bałtyku. Dawne ujście rzeki zostało całkowicie ogrodzone i obecnie zamieniło się w jezioro. Można się tam dostać nadmorskimi trasami rowerowymi. To bardzo ważne siedlisko dla wielu gatunków chronionych zwierząt, w tym ptaków.

Falochrony w Dziwnowie

Jeśli szukasz miejsca na spacer w Dziwnowie, to koniecznie odwiedź mur falochronowy. To bardzo popularne miejsce ze względu na bezpieczny deptak, którym można spacerować. Od plaży oddziela go mur, ale co kilkadziesiąt metrów zamontowano specjalne drabinki, dzięki którym można obserwować plażę. Deptak prowadzi aż do lampy nawigacyjnej.

Ciekawe miejsca w pobliżu Dziwnowa

Wolin – co warto zobaczyć:

  • Skansen archeologiczny
  • Centrum Słowian i Wikingów
  • Muzeum w Wolinie

Wisełka – co warto zobaczyć:

Międzywodzie – co warto zobaczyć:

  • Bałtycki Park Edukacyjny
  • Woliński Park Narodowy
  • Przystań jachtowa Międzywodzie
  • Zalew Kamieński

Kamień Pomorski – co warto zobaczyć:

O nas

Niesamowite Pomorze. Atrakcje turystyczne na pomorzu. Pomorze to jeden z najbardziej niesamowitych regionów w Polsce. 

Zobacz również: Pogoda w Polsce

popularne posty